Markizio, lamtumire Juve: Me vjen keq vetem qe me bene te demtuar

Klaudio Markizio i tha lamtumiren Juventusit duke mbyllur perfundinisht karrieren 25 vjecare me fanelen bardhezi. Mesfushori italian do te luaje ne Rusi me skuadren ruse, por e ka nje keqardhje persa i perket periudhes se kaluar me kampionet e Italise.

‘E vetmja gje per te cilen me vjen keq eshte se me kane bere qe te dukem i demtuat, kur kjo nuk ka qene e vertete-tha Markizio-por kjo eshte pjese e punes sone. Tani me takon mua qe te nis sa me mire kete aventure te re e te stervitem ashtu sic kam berr gjithmone’.

Pavaresisht kesaj kritike, Markizio shprehet se do ta kete perjete ne zemer Juventusin.

‘Juventus ka qene gjithnje familja ime. Ketu nisa karrieren ne 1993 dhe m’u dha mundesia te jetoj nje enderr dhe te fitoj me te vertete shume. Eshte shtepia ime ketu do te kthehem gjithmone-shtoi Klaudio Markizio.

Sfidanti.al