Magjia Ikardi, mbeten në hije garuesit për “Topin e Artë”

Mauro Ikardi ka statistika më të mira se dy yjet më të mëdhenj të La Ligës, Lionel Mesi e Kristiano Ronaldo. Mauro Ikardi është futbollisti me numrin më të madh të golave dhe asisteve, ndër kolegët e tij të ligave kryesore evropiane. Sulmuesi i Interit udhëheq në renditjen e Serie A, së bashku me Edin Xhekon, me nga 12 gola secili, por argjentinasi ka dhënë më shumë pasime goli.

Të tjerët:
Obamejang                        14 (13 gol + 1)
Kristiano Ronaldo            12 (10 gol + 2)
Diego Kosta                       14 (10 gol + 4)
Mesi                                    12 (9 gol + 3)
Suarez                                12 (8 gol + 4)
Nejmar                               10 (4 gol + 6)
Levandovski                      9 (7 gol + 2)
Kavani                                13 (13 gol + 0)
Lakazet                              10 (10 gol + 0)
Aguero                               10 (10 gol + 0)
Sançez                                12 (8 gol + 4)
Xheko                                16 (12 gol + 4)
Beloti                                 14 (10 gol + 4)