Lukaku shpërthen në lot: Ia premtova gjyshit që do të fitoja, ia dola

Romelu Lukaku, gjatë festimeve për titullin e 19 të Interit nuk I mbajti lotët dhe për mikrofonët e DAZN ai shpjegoi gjithcka

‘Po,  u preka sepse ishte një vit shumë I bukur-tha Lukaku-vitin e kaluar ishim shumë pranë objektivit, por këtë sezon e kaluam veten. Jam krenar që luaj për këtë skuadër. Fotoja e gjyshit dhe gjyshes sime në fanelë? I premtova gjyshit mkur vdiq në 2005 se do të fitoja dicka të rëndësishme. Dhe ia dola, lotët janë për ta’.

Lukaku shënoi edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Udineses

‘Sot, goli im më I shëmtuar? Por unë isha aty, pata pak fat, por edhe kështu është mirë-tha Romelu Lukaku.

Sfidanti.al