Në “San Siro” ndalohen bilbilat kundër Lukakut,

Tifozët më besnikë të Interit “Curva Nord” paralajmëruan që “tradhtari” Romelo Lukaku do të pritej me fishkëllima nga bilbilat në ndeshjen Inter-Roma, që luhet të djelën në orën 19:00. Skenari ka ndryshuar, pasi në “San Siro” nuk do të lejohet që tifozët të kenë bilbil me vete. Një vendim që nuk është mirëpritur aspak nga

Vazhdoni leximin →

Marotta injoron Lukakun

Shefi ekzekutiv i Interit, Beppe Marotta nuk është i habitur aspak me sulmuesin e Romës, Romelu Lukaku, i cili është përpjekur të arsyetojë largimin nga “San Siro”. Belgu ishte i huazuar nga Chelsea sezonin e kaluar dhe pikërisht kur Interi ishte në bisedime për ta bërë këtë lëvizje të përhershme, rezultoi se ai po negocionte me

Vazhdoni leximin →

Lukaku flet për lamtumirën nga Interi

Romelu Lukaku flet për lamtumirën nga skuadra e Interit që erdhi pas finales së dështuar të Stambollit ku nuk arriti të linte gjurmë. “Ditët e para pas Stambollit u ndjeva pak jokomod por mendja ime ishte e shpërqëndruar për shkak të asaj që kishtë ndidhur disa ditë më parë. Për këtë do të flas në

Vazhdoni leximin →

Nga Lukaku tek Morata, tek Interi po mendojnë për sulmin

Zikaltërit e shohin të vështirë këtë verë, ndonëse sulmuesi belg mbetet tepër i rëndësishëm. Interi do të duhet të mbajë Romelu Lukakun, veçse Çelsi kërkon 40 milionë euro për kartonin e futbollistit. Në Milano nuk duan t’i paguajnë këto para, ose do të presin derisa të sigurojnë financat e duhura për këtë gjë. Pritet largimi

Vazhdoni leximin →

A do ta fitojë dot Milani derbin për Lukakun?!

Oferta për Çelsin është bërë dhe kjo është shumë e rëndësishme. Flitet se mund të arrihet një akord për 40 milionë euro për kartonin e Romelu Lukakut, dhe Çelsi padyshim që do të ishte dakord. Klubi anglez nuk dëshiron një huazim të dytë për sulmuesin e Belgjikës, ndonëse vetë futbollisti ka dëshirë që të vazhdojë

Vazhdoni leximin →

Lukaku refuzon Arabinë Saudite dhe pret Interin

Nuk e bindën 100 milionë euro që do t’i jepeshin për tre vjet, dhe dëshiron të jetë në Europë të paktën deri në 2026 për Kupën e radhës të Botës. Romelu Lukaku nuk do të shkojë në Arabinë Saudite, nuk ka dëshirë të vazhdojë tek Çelsi, ndërsa zgjedhja e tij e parë është gjithmonë Interi.

Vazhdoni leximin →

Lukaku merr shiritin tek Belgjika, por rebelohet Kurtua

Portieri nuk u paraqit siç e kishte për detyrë në kombëtare, ndërsa përfaqësuesja e “djajve të kuq” është në telashe. Tibo Kurtua, siç raportojnë mediat, ka mbetur tepër i pakënaqur me vendimin e trajnerit Domeniko Tedesko. Ylli i Realit të Madridit nuk u paraqit në hotel të dielën, siç duhej të bënte, sepse në ndeshjen

Vazhdoni leximin →