Spanja gjen Ronaldon e vertete; Fenomeni prane blerjes se Vajadolidit

Nje Ronaldo iken nga Spanja, nje tjeter vjen. Behet fjale per vete Fenomenin qe vendosi te veshe mantelin e sipermarresit duke vendosur te investoje ne La Liga.  Ne fakt ylli i futbollit brazilian po mendon te bleje shumicen e aksioneve te Vajadolidit dhe sipas Cadena Ser, eshte gati te investoje 30 milione Euro per kete tranasaksion per t’u bere me pas edhe presidenti i kesaj skuadre.

Mesohet se presidenti ne largim i Vajadolidit ka refuzuar oferta me te larta te ardhura per aksionet e klubit te tij, per te favorizuar pikerisht Ronaldon i cili fillimisht duhet te sistemoje arkat e Vajadolidit qe eshte zhytur ne borxhe.

Sfidanti.al