Ronaldo në shënjestrën e “Bernabeut”, Kovaçiç vetsakrifikohet

Mateo Kovacic i ka dalë në mbrojtje Ronaldos, pas ky i fundit u vërshëllye nga një pjesë e tifozëve.

Cristiano Ronaldo shënoi supergol në ndeshjen e fundit të Realit ndaj Sociedadit, por superylli portugez u vërshëllye nga disa tifozë në këtë takim, dhe më pas reagoi ashpër ndaj tyre.

Në mbrojtje të portugezit ka dalë mesfushori kroat, Mateo Kovacic, i cili ka thënë se Ronaldo është një lojtar i cili nuk mund të vërshëllehet, shkruan “Eurosport”.

Kroati hapi llogarinë e golave të Realit në këtë takim, në ndeshje ku ‘Los Blancos’ triumfuan me rezultat 3:0, për të thelluar diferencën në pikë ndaj Barcelonës.

“Ronaldo është nën presion të madh dhe kjo pritet. Një lojtar i cili shënon gol në çdo ndeshje është nën presion të madh, por ju thjesht nuk mund ta vërshëlleni atë”, ka thënë Kovacic.