Rakitic qarteson te ardhmen: Qendroj te Barcelona

Ivan Rakitic shuan te gjitha spekulimet ne lidhje me te ardhmen e tij. Mesfushori kroat ishte vene ne shenjestren e Paris Sen Zhermenit dyert e te cilit ai ia mbylli me deklaraten e bere para ndeshjes me Vajadolidin.

‘Do te qendroj te Barcelona-tha Rakitic-eshte nje fakt. Eshte nje krenari qe te mbroj ngjyrat e kesaj fanele. Kam jetuar 4 sezone fantastike ketu dhe shpresoj qe te jetoj edhe shume te tjere. Asnje klub tjeter nuk me jep ate qe po me jep aktualisht ekipi me i mire ne bote. Edhe familja ime eshte e lumtur ketu’.

Sfidanti.al