Largohet Maskerano, Pikè, kapiteni i 4-t i Barcelones

Xherard Pikè do te behet kapiteni i katert i Barcelones pasi te jete mbyllur perfundimisht çeshtja e largimit te Havier Maskeranos. Qendermbrojtesi nuk e ka fsheur anjehere deshiren per te qene nje prej kapiteneve te nenkampioneve te Spanjes dhe ne kete pike nuk do te kete asnje problem duke qene se askush tjeter nuk e ka perfshire veten ne nje gare te tille.

Xherard Pikè gjithnje ka folur me ze te larte per tema te ndryshmedhe jo pak here e ka vene veten ne zedhenesin jo vetem te skuadres por te te gjithe klubit. Deklaratat e tij gjithnjr kane qene direkte e jo pak here thumbuese sic ndodhi pas sfides te se enjtes kur tha Espanjoli nga Kornejà, dicka qe nuk u pelqye aspak nga drejtuesit e Espanjolit qe kerkuan hetime per kete deklarate te Pikè

Sfidanti.al