Klauzola 800 milionë euro nuk do ta pengojë Ramosin të ikë!

Ua ka thënë në sy dy njerëzve kryesorë të klubit, dhe ka marrë dy përgjigje negative. Florentino Perez, ashtu si Zinedin Zidan, e di tashmë “nga dora e parë” se Sergio Ramos dëshiron largimin nga Reali, madje që këtë verë. Kapiteni 33-vjeçar e paska kërkuar një gjë të tillë, në mënyrë të prerë dhe të qartë. “Dua të largohem për ta vazhduar karrierën diku tjetër”, – mësohet se paskan qenë fjalët e tij.

Presidenti Perez, thuhet se është përgjigjur me fjalët: “Reali nuk mund të lejojë kapitenin të largohet, ti nuk mund të ikësh”. Edhe Zidan ka theksuar se ka nevojë për mbrojtësin e qendrës në skuadrën e vitit të ardhshëm. Ramosi ka një klauzolë transferimi prej 800 milionë eurosh në kontratën e tij, por pak besohet që kjo ta pengojë, po aq sa pengoi Kristiano Ronaldon klauzola prej 1 miliardë eurosh.

Thjesht, duhet pritur për të parë nëse kapiteni madrilen e ka seriozisht, sepse nëse do të jetë kështu, asgjë nuk do ta ndalojë që të largohet. Ramosi ka 13 vjet tek Reali duke fituar 4 tituj kampion, 4 Champions, si dhe shumë trofe të tjerë. Liverpuli, Juventusi apo Mançester Junajtid thuhet se e duan, po ashtu si dhe klube nga Kina.

Sfidanti.al