Doni një formacion “yjesh” me dështakë? Muaji ideal..janari

Skuadrat spanjolle shpesh dinë të përforcohen gjatë afatit kalimtar të janarit

E përditshmja spanjolle AS ka përzgjedhur 11 transferimet më të dështuara të kryera në muajin janar në histori të La Ligas.

Real Madrid dhe Barcelona zakonisht nuk transferojnë lojtarë gjatë këtij afati kalimtar, por kur e kanë bërë, duket se kanë dështuar.

Formacioni i dështakëve të transferuar në afatin kalimtar të janarit:

Pletikosa (Deportivo), Bogarde (Barcelona), Eller (Atlético), Siqueira (Valencia), Stevanovic (Sevilla), Amunike (Barcelona), Elías Mendes (Atlético), Faubert (Real Madrid), Cassano (Real Madrid), Maxi López (Barcelona), Palermo (Villarreal).