Betis me meritë, arbitri pa meritë, ndalin Barcelonën

Betis dhe Barcelona kanë barazuar1:1 në kuadër të La Ligas, por edhe arbitri ka lene gjurme ne ndeshje.

Barcelona nuk ka mundur të marrë më shumë se sa një barazim 1:1 me Betisin në udhëtim, duke bërë një tjetër hap falas në La Liga.

Golin për Betisin e shënoi Alegria në minutën e 73’, ndërsa për Barcelonë në minutën e 90 shënoi Luis Suarez.

Në këtë ndeshje u penalizua Barcelona, të cilës nuk iu pranua një gol i pastër ku arbitri u kap ne gjume.

Pas këtij barazimi, Barcelona ngritët në vendin e dytë me 42 pikë, aq sa ka edhe Sevilla, por me një pikë më pak se sa Real Madrid, që ka dy ndeshje më pak të zhvilluara