Atletiko e Simeones merr leksion nga Sociedadi…

Zaptimi i klasifikimit tw La Ligës nga Atletiko e Madridit  ka përfunduar keq.  Skudra e trajnerit Simeone, duke fituar në ndeshjet e javes se dhjetë, i   ishte afruar Realit duke e kaluar në diferencën e golave, por marshimi u ndal nga Real Sociedadi me një humbje 2-0. Humbja e dyte e sezonit dhe hera e dytë qw “cholo” humbet qetwsine pas ndeshjes.

Dy rëniet nw tapet te Atletikos janë rregjistruar në tri javet e fundit të La Ligas, në Sevilje dhe në San Sebastian.

Për të ndëshkuar ekipin e Atletikos ka mjaftuar njw përfaqesim i menduar mire taktikisht nga ana e trajnerit Sacristan , ku edhe 2 penalltitë e fituara ishin përcaktuese.  E para ishte e dyshimtë, por gjthësesi nuk gabuan as Vela e as Jose.