Kush janë futbollistët spanjollë më të shpejtë? Ku janë emrat..

La Liga spanjolle publikoi në profilin e vet në Tëitter listën e futbollistëve të vet më të shpejtë për sezonin 2018-2019.

Sipas matjeve më të reja, shpejtësinë më të madhe gjatë sezonit të kaluar e arriti Kristofer Ramos i Valadolidit – 33,68 km/orë. Mbas tij vijnë Injaki Viliams i Atletik Bilbaos – 33,59 km/orë dhe Xhoni Rodrigez i Alaveshit – 33,44 km/orë.

Intersant është fakti se në këtë listë mungojnë futbollistë të klubeve më të mirë spanjollë.

Sfidanti.al