Kroacia, Manxhukic ben surprizen; terhiqet nga Kombetarja

Ne boten e futbollit ka ardhur koha e lamtumirave te lojtareve nga kombetaret respektive. Pas Pikese e David Silves qe lane Spanjen, i erdhi radha Mario Manxhukic qe te ndermarre kete hap me perfaqesuesen kroate.

Sulmuesi i Juventusit e beri te ditur vendimin e tij nepermjet rrjeteve sociale dhe ishte me te vertete nje surprize. ‘Te dashur tifoze, keto fjale jane shume te veshtira per mua-theksohet ne  nje postim te futbollistit ne Instagram-per mua ishte nje nder qe te vesh kete fanele dhe te perfaqesoj vendin.

Gjithsesi, e di qe ky eshte momenti i duhur per te lene kombetaren. Qe sot bashke me ju do te jem nje prej tifozeve me te rendesishem te Kroacise’.

Sfidanti.al