Kroacia kerkon ndjese; fton fotografin Kortez per pushime

Te gjendesh ne vendin e duhur, ne kohen e duhur. Kjo eshte ajo qe i ndodhi Juri Kortezit, fotografit te AFP ne ndeshjen mes Kroacise dhe Anglise duke realizuar foto qe bene menjehere xhiron e botes.

Ne momentin e golit te dyte te Kroacise te shenuar nga Manxhukic, Kortez  u vu poshte nga te gjithe lojtaret kroate dhe se fundmi ai ka marre nje ftese nga vendi kroat. Enti Kombetar i Turizmit ne Kroaci i ofroi fotografit mundesine per te kaluar 1 jave pushime per te zbuluar mrekullite e Kroacise, me Kortez qe padyshim do te jete i shoqeruar nga aparati i tij fotografik.

Sfidanti.al