Jose Mourinho, ‘shigjeta të hidhura’ për merkaton: Disa klube… jashtë kontrollit

Reali i Madridit ofron 180 milionë Euro për Mbappe, Paris Saint German 222 milionë për Neymar, janë këto shifra që po e cmendin merkaton e tranasferimeve në verën e nxehtë të kësaj vere. Një situatë kjo që sipas trajnerit Mourinho nuk është aspak normale dhe totalisjhty jashtë cdo kontrolli, sic e thotë edhe vetë portugezi. ‘Të gjithë klubet po marrin futbollistë të mirë dhe po bëjnë shumë investime-tha Mourinho-por disa prej ofertave të tyre janë  të tepruara duke e bërë  merkaton e transferimeve shumë e cuditshme dhe të dalë jashtë cdo kontrolli. Por ky është realiteti’.

sfidanti.al