Erdhi koha dhe per Gomez; terhiqet nga kombetarja gjermane

Pas Mesut Ozil, ishte Mario Gomez qe i dha lamtumiren kombetares gjermane. Futbollisti e komunikoi vendimin e tij nepermjet nje postimi ne Facebook ku padyshim e la nje dere hapur per nje rikthim te mundshem ne perfaqesuese.

‘Ka ardhur koha qe te le vendin tim dhe t’u jape mundesine shume futbollisteve te rinj qe te bejne endrren e tyre realitet, te provojne veten, te fitojne eksperience dhe te japin me te mire per Gjermanine-shkruante Gomez ne postimin e tij-gjithsesi nese trajneri ne 2 vitet e ardhshme do te kete nevoje per mua qe duket dicka e pamundur dhe nese do te jem ne forme do te jem ne gatishmeri’.

Mario Gomez qe eshte pjese Shtutgartit, ka luajtur 78 ndeshje me fanelen e Gjermanise duke shenuar 31 gola. Me Gjermanine ai ka luajtur 2 Boterore ne 2010 e 2018 dhe 3 evropiane me 2008, 2012 dhe 2016.

Sfidanti.al