Denim ekzemplar per Arda Turan; pezullim me 16 ndeshje

Arda Turan do te qendroje per nje kohe te gjate jashte fushave ne kampionati turk dhe jo per arsye demtimi. Liga Turke i ka dhene nje demtim ekzemplar ish futbollistit te Atletiko Madrid e Barcelones qe aktualisht eshte ne radhet e Bashakshehirit u denua me 16 ndeshje pezullim dhe 8000 Euro gjobe per sjelljen e tij antisportive gjate sfides te se premtes se kaluar me Sivasporin.

Ne minuten e 95 te asaj sfide Arda Turan pesoi nje nderhyrje nga kundershtari, por arbitri nuk akordoi faull duke bere qe mesfushori te protestoje me nervozizem madje arriti deri aty sa shtyu arbitrin anesor, gjest qe solli edhe denimin e rende te tij.

Sfidanti.al