Loja e ironike:Sa ikën Ibrahimoviç, Paris SG shkërmoq Barcelonën

Zlatan Ibrahimoviç është një nga sulmuesit më të mirë dhe ka luajtur për klubet më të mira evropiane, por nuk ia ka dalë asnjëherë të fitojë Ligën e Kampionëve

Ka mjaftuar fitorja spektakolare e Paris Saint Germain, ndaj Barcelonës, me rezultat 4:0, që në rrjetet sociale të fillojë ironia me sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimoviç

Pavarësisht se Ibra e ka kërkuar me çdo kusht fitoren e Ligës së Kampionëve, fati ka qenë shumë ironik me të sepse 2 klube kanë fituar trofeun menjëherë pasi është larguar sulmuesi suedez, Interi në vitin 2010 dhe Barcelona më vitin 2011.

Ky fakt nuk i ka shpëtuar tifozëve të futbollit, të cilët menjëherë kanë filluar të tallen me fatin e suedezit, ndërsa tifozët e PSG-së kanë nisur të ëndërrojnë. Ibrahimoviç la Parisin këtë sezon, për tu bashkuar me Manchester United dhe francezët urojnë që ironia e fatit të suedezit të përsëritet.