Eliminimi në Champions League; Ja cfare u tha Solskjaer lojtarëve

Eliminimi në cerekfinale të Ligës së Kampioneve nga Barcelona, djeg ende në Angli. Sipas asaj që publikohet te tabloidi ‘The Sun’ trajnerit të Djajve të Kuq, Ole Gunar Solskjaer, nuk e pëlqeu aspak sjelljen e disa prej lojtarëve të tij në ndeshjen e zhvilluar në Camp Nou të cilën barcelona e fitoi me rezultatin 3-0 dhe duket se raporti mes tij dhe lojtarëve nuk është më aq i shkëlqyer.

Gjithnjë sipas ‘The Sun’, Solskjaer akuzoi lojtarët se nuk dhanë maksimumin në fushën e lojës kundër Barcelonës, dicka të cilën ai duket se e kishte vënë re edhe në ndeshjet e mëparshme. Mësohet se norvegjezi menjëherë pas përfundimit të ndeshjes u kishte thënë lojtarëve se nuk u shfaqën në lartësinë e duhur për një klub historik si Mancester Junajtid.

‘Dikush prej jush duhet të kuptojë se ku po luan-kishte thënë Solskjaer lojtarëve.
Pas kësaj, Solskjaer vuri në dukje edhe rëndësinë që ka ndeshja e radhës së Mancester Junajtid që është ajo me Evertonin pasi në lojë është kualifikimi në zonën Champions për në sezonin e ardhshëm.

sfidanti.al