Celsi në Europa League, David Luiz takon sozinë e tij te Slavia Pragë

Celsi në mbrëmjen e së enjtes siguroi kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve pasi fitoi edhe ndeshjen e dytë ndaj Slavias së Pragës, 4-3, në një ndeshje pa shumë histori që u zgjidh që në minutat e para të saj. Protagonisti absolut i Bluve të Londrës u bë Pedro Rodrigez autor i 2 golave, por spikati edhe David Luiz dhe jo për atë që bëri në fshën e lojës.

Në fakt mbrojtësi brazilian i Celsit u përball me sozinë e tij në këtë ndeshje, futbollistin e Slavias së Pragës, Aleks Kral me të cilin shkëmbeu edhe fanelën në fundin e ndeshjes. Mjaft të shohësh foton që të vësh re ngjashmërinë e madhe që kanë këta dy futbollistë.

sfidanti.al