Çeltiku i Brendan Rodgers nuk pret fundin, shpallet kampion

Çelticu i Brendan Rodgers ka fituar titullin në Skoci, ende pse duhen disa javë nga fundi i gares.

Tetë ndeshje pa përfunduar kampionati, Çelticu është shpallur kampion në Skoci, duke fituar titullin për herë të gjashtë me radhë.

Të besuarit e Brendan Rodgers shkatërruan skuadrën e Hearts me rezultat 5:0 në javen e 30’të, duke u shpallur kështu kampion.

Kjo ishte fitorja e 28 në 30 ndeshje në Ligë për Celticun, që ka grumbulluar 86 pikë – 25 më shumë se vendi i dytë Aberdeen dhe 35 më shumë se rivali i përjetshëm Rangers.