Një supergol i Kostës nga 30 metra për të thyer Darmshtadin

Bajerni i Mynihut rimerr vendin e parë në renditjen e Bundesligës. Formacioni i Ancelotti fitoi me shumë vështirë në transfertë ndaj Darmstadit 0-1 falë një goli të shënuar nga Daglas Costa.
Mesfushori brazilian shënoi një super gol pas një goditje të fuqishme nga 30 metra e cila u ndal në fundin e rrjetës.
Tashmë Bayerni është në kuotën e 36 pikë, aq sa Leipzig dhe do të sfidohen së bashku në mesjavë.