“Shuplakë” për Man. Junajtidin sepse Sheshko zgjedh Lajpcigun!

Janë të tilla marrëdhëniet mes klubit gjerman dhe Salcburgut, saqë gjithmonë do të ketë mundësi të transferojnë lojtarë mes tyre duke shmangur konkurrencën. Kjo po ndodh me sulmuesin nga Sllovenia, Benjamin Sheshko, i cili në 2023 do të shkojë tek Lajpcigu. Kartoni i tij vlerësohet në rreth 65 milionë euro dhe Erik Ten Hagu e donte që këtë verë tek Man. Junajtidi pasi ka nevojë për sulmues. Sulmuesi 19-vjeçar gjithsesi do të qendrojë edhe një vit në Bundesligën austriake për këtë kaluar më pas në Gjermani.

Sfidanti.al