11 lojtarët më të mirë që nuk do të luajnë në Botërorin e Rusisë

Edhe në Kupën e ardhshme të Botës Ruso-2018 do të mungojnë shumë yje të futbollit botëror. Nga lojtarët që do të mungojnë në Botëror, mund të krijohet një ekip që do të mund të përbentë frikë dhe kërcënim jo vetëm për të gjithë ekipet e tjerë pjesëmarrës, por, sidomos, edhe për ata favoritë:

Portier: Jan Oblak (Sloveni, Atletiko e Madridit)

Mbrojtës i djathtë: (Antonio Valensia (Ekuador, Mançester Junajtid)

Stopera: Vurxhil Van Dijk (Holandë, Sauthempton), Kostas Manolas (Greqi, Roma)

Mbrojtës i majtë: David Alaba (Austria, Bajern i Mynihut)

Mesfushorë: Arturo Vidal (Kili, Bajern i Mynihut), Miralem Pjaniç (B-H, Juventus)

Sulmues anësorë: Garet Bejli (Uells, Real i Madridit), Aleksis Sançez (Kili, Arsenal)

Sulmues: Pjer Obamejang (Gabon, Borusia e Dortmundit), Edin Xheko (B-H, Roma).

Sfidanti.al