Florenzi te Valencia, menjëherë idhulli i tifozëve

Shifrat ndoshta nuk thonë gjithcka, por reagimi i tifozëve, po. Alessandro Florenzi ka fituar menjëherë zemrat e tifozëve të Valencias pas debutimit të tij të shtunën në Mestalla kundër Celta Vigo. Është e vërtetë që goli i fitores së Valencias u shënua pas daljes së tij nga fusha e lojës, megjithatë ish kapiteni i Romës

Vazhdoni leximin →

Valencia e pranon; Rodrigo mund të largohet

‘Duhet të përgatitemi për një largim të mundshëm të Rodrigos. Vitin e kaluar kanë shfaqur interes për të, po kështu ede këtë vit. Për futbollistët cilësorë gjithnjë është treguar interes dhe këtu përfshihet edhe Rodrigo-kjo është ajo që ka deklaruar Drejtori i Komunikacionit te Valencia, Roman Bellver për Rodrigon që të shtunën luajti kundër atij

Vazhdoni leximin →

David Vija tërhiqet; Valencia do të nderojë yllin e saj

Valencia do të nderojë David Vijën që deklaroi tërheqjen nga futbolli I luajtur. Klubi valencian iu komunikoi [ërfaqësuesve të sulmuesit asturian vullnetin për t’I bërë një homazh atij dhe karrierës së tij sportive. Ende nuk ka një datë për këtë event, por po punohet që David Vija të jetë ne Mestaja në fillim të muajit

Vazhdoni leximin →

Kanjizares akuzon presidentin e Valencias: Anuloi një projekt për kërkimet kundër kancerit te fëmijët sepse….

Valencia rrezikon të përfshihet në polemika të mëdha pas një deklarate të fortë të ish portierit Santiago Kanjizares në drejtim të klubit e në mënyrë të vecantë  të presidentit të tij, Antil Mërti. Sipas të përditsjmes ‘Marca’, Kanjizares foli për ‘El Partidazo de Cope’ ku lëshoi edhe akuzat në drejtim të presidentit të klubit valencian

Vazhdoni leximin →

Fiton Kupën e Mbretit, siguron Championsin? Prapë shkarkohesh!

Kështu i ndodhi Marselinos, trajnerit (tashmë “ish”) të Valencias, i cili u shkarkua nga detyra ditën e sotme. Klubi spanjoll raportoi vendimin për largimin e teknikut, duke e falenderuar për atë që kishte arritur, dhe duke i uruar fat në karrierën e mëtejshme. Valencia ka bërë një nisje shumë të keqe të kampionatit spanjoll, ndryshe

Vazhdoni leximin →