David Vija tërhiqet; Valencia do të nderojë yllin e saj

Valencia do të nderojë David Vijën që deklaroi tërheqjen nga futbolli I luajtur. Klubi valencian iu komunikoi [ërfaqësuesve të sulmuesit asturian vullnetin për t’I bërë një homazh atij dhe karrierës së tij sportive. Ende nuk ka një datë për këtë event, por po punohet që David Vija të jetë ne Mestaja në fillim të muajit

Vazhdoni leximin →

Kanjizares akuzon presidentin e Valencias: Anuloi një projekt për kërkimet kundër kancerit te fëmijët sepse….

Valencia rrezikon të përfshihet në polemika të mëdha pas një deklarate të fortë të ish portierit Santiago Kanjizares në drejtim të klubit e në mënyrë të vecantë  të presidentit të tij, Antil Mërti. Sipas të përditsjmes ‘Marca’, Kanjizares foli për ‘El Partidazo de Cope’ ku lëshoi edhe akuzat në drejtim të presidentit të klubit valencian

Vazhdoni leximin →

Fiton Kupën e Mbretit, siguron Championsin? Prapë shkarkohesh!

Kështu i ndodhi Marselinos, trajnerit (tashmë “ish”) të Valencias, i cili u shkarkua nga detyra ditën e sotme. Klubi spanjoll raportoi vendimin për largimin e teknikut, duke e falenderuar për atë që kishte arritur, dhe duke i uruar fat në karrierën e mëtejshme. Valencia ka bërë një nisje shumë të keqe të kampionatit spanjoll, ndryshe

Vazhdoni leximin →

Solskjeri e gjeti pasardhësin e Lukakut në… Sevilja

Mançester Junajtidi do të paguajë 40 milionë euro për sulmuesin 28-vjeçar të Seviljes, Visam Ben Jeder, pasi ky futbollist francez zhvilloi një sezon mjaft të mirë në La Ligën spanjolle, duke shënuar madje 30 gola dhe duke realizuar 11 asistenca goli në 54 ndeshjet që ai ka zhvilluar me klubin e mësipërm spanjoll. “ABC Sevilja”

Vazhdoni leximin →

Fantazma në Spanjë:Ndeshja Valencia-Valadolid – “e shitur”!

Shtatë lojtarë të Realit të Valadolidit janë “blerë” që ta humbnin ndeshjen e fundit të sezonit kundër Valencias, shkruan gazeta “El Mundo Deportivo”, duke zbuluar zhvillimin e operacionit “Operacioni Oikos” që po zhvillon policia spanjolle lidhur me fiksimin paraprak të disa ndeshjeve të kampionatit spanjoll. “Shtatë lojtarë të Valadolidit janë blerë”, thotë në një bisedë

Vazhdoni leximin →