Përsëri ‘luftë’; De Laurentiis tentoi të shtyjë Superkupën e Italisë me Juventusin

Pasi fitoi betejën e tij për ta riluajtur ndeshjen e kampionatit kundër Juventusit falë edhe mbështetjes së CONI, Napoli tentoi të bëjë të njëjtën gjë edhe për Superkupën e Italisë. Aurelio De Laurentiis, i karikuar edhe nga suksesi në Kolegjin e Garancisë së Sporteve, propozoi moszhvillimin e sfidës e programuar për t’u zhvilluar në 20

Vazhdoni leximin →

Realit po ia merr shpirtin bora, ndërsa Barçës në 2010 i erdhi “hakut” vullkani!

Kampionët e Spanjës ishin të detyruar të kalonin natën e tretë në Pamplona dhe të mos ktheheshin në Madrid, ndërsa të martën luhet gjysmëfinalja e Superkupës ndaj Atletikut të Bilbaos. Skuadra e trajnerit Zinedin Zidan mbërriti me vështirësi të premten në qytetin e Osasunës për të luajtur të shtunën ndeshjen e La Ligës që përfundoi

Vazhdoni leximin →

“Betimi” Arteta-Obamejang, Arsenali fiton Superkupën, kërcënon Anglinë!

Sulmuesi u krahasua me legjendën Tieri Henri dhe pati arsye, ndërsa “topçinjtë” duket se po bëjnë një kthesë të madhe. Arsenali fitoi Superkupën e Anglisë ndaj “të plotfuqishmit” Liverpul dhe dy emra shkëlqyen mbi të gjithë, Pjer-Emerik Obamejang dhe Mikel Arteta. Sulmuesi, që ende duhet të rinovojë kontratën në “Emirejts” shënoi një gol si Henri

Vazhdoni leximin →