Çelsi-Barcelona, ‘Klasikja’ e Ligës së Kampioneve

Çelsi-Barcelona është kthyer në një Klasike e futbollit evropioan. Që nga sezoni 1999/2000 këto dy skuadra kanë zhvilluar mes tyre 12 ndeshje dhe bilanci flet për një ekuilibër të plotë ; 4 fitore për Chelsean, 3 për Barcelonën e 5 barazime. Në dekadën e parë të shekullit të rë londinezët dhe katalanasit janë përballur me

Vazhdoni leximin →