Fanela e Milanin 2020/21; me Duomon në sfond

‘Footyheadlines’ është një portal që zbulon gjithnjë përpara kohe fanelat e reja të cdo klubi evropian që I përkasin sezonit pasardhës. E bëri një gjë të tillë edhe për atë të Milanit për sezonin 2020/2021. Për momentin flitet vetëm për dizenjon e e kësaj fanele e sidomos temën mbi të cilën është krijuar ajo. Në

Vazhdoni leximin →

Ibrahimovic kthehet te goli te Milani pas 7 vitesh

Pas gati 8 vitesh, Zlatan Ibrahimovic kthehet te shenoje me fanelen e Milanit. Sulmuesi suedez 38 vjecar shenoi golin e dyte ne fitoren e kuqezinjve ndaj Kaljarit ne minuten e 65 duke festuar me krahehapur bashke me tifozet kuqezinj. Heren e fundit qe Ibrahimovic shenoi gol me fanelen e Milanit ka qene ne 6 mars

Vazhdoni leximin →

Kulushevski-Ibra, dy suedezët tregojnë diferencën mes Juves e Milanit!

Kampionët e Italisë mendojnë dhe investojnë për të ardhmen, ndërsa shtatë herë kampionët e Europës nuk e kanë luksin të shohin aq larg. Juventusi është “shaluar”, ndërsa Milani “nuk po ngjitet dot në kalë”, diçka që e tregojnë lëvizjet e janarit. Bardhezinjtë morën 19-vjeçarin Dejan Kulushevski, një suedez me letra dhe maqedonas me prejardhje, dhe

Vazhdoni leximin →

Milan, rrjetet sociale ‘cmenden’ me Ibra-mania

Ardhja e Ibrahimovic mund të jetë një ogur I mirë për Milanin për të ndryshuar fytyrë dhe te kthejë sezonin. Tashmë te kuqezinjtë është rritur optimizmi por edhe ambicia, sidomos te tifozët. Kjo sepse Ibrahimovic nuk është vetëm garancia e golit  dhe rezultateve individuale. Tashmë planeti Milan është zgjuar I gjithi me të mësuar për

Vazhdoni leximin →

Bëhet zyrtare, Ibrahimovic te Milani: ‘IZ coming’

Ditën e enjte u fol për arritjen e akordit, ndërsa pasditen e së premtes erdhi edhe zyrtarizimi, Zlatan Ibrahimovic   është futbollisti I ri I Milanit. Vetë klubi kuqezi nëpërmjet profilit të tij në rrjetin social Tëitter komunikoi arritjen e akordit me sulmuesin suedez për të cilin ky është një rikthim në Milanello duke I uruar

Vazhdoni leximin →