Merkato e futbollit italian nis në 1 shtator

Federata Italiane e Futbollit zyrtarizon rregullat e federimit të lojtarëve  në prag të sezonit 2020/21 duke përfshirë këtu edhe datat e merkatos së transferimeveve dhe jo vetëm kaq. Ka të reja edhe përsa u përket akordeve për depozitimin e kontratave paraprake mes klubeve, datat për ushtrimin e të drejtës së blerjes dhe kundërblerjes së futbollistëve

Vazhdoni leximin →

FIFA mendon për një sesion të tretë merkatoje

Duke parë se emergjenca coronavirus e ka përmbysur të gjithë sezonin futbollistik, Federata ndërkombëtare e  Futbollit duket se po mendon për hapjen e një sesioni të tretë të merkatos së ardhshme të transferimeve. Një ide e tillë u pranua edhe nga Drejtori I rregullave futbollistike në FIFA, James Kitching në një intervistë për ARD ‘Sportschau’

Vazhdoni leximin →