Coronavirus, Manchester United izolon Ighalon për siguri

Coronavirus ndan vecmas Odion Ighalon nga pjesa tjetër e skuadër. Sulmuesi nigerian që u bashkua me Djajtë e Kuq pas një aventure në Kinë me Shanghai Shenhua, u izolua nga drejtuesit e klubit anglez si masë sigurie për coronavirusin dhe nuk udhëtoi me pjesën tjetër të skuadrës në Marbella të Spanjës për të zhvilluar përgatitjet

Vazhdoni leximin →

Manchester United nuk heq dorë; ofron 105 mln euro për Bale

Është lajmi i ditës në Angli dhe e publikon Daily Star; Manchester United është gati të ofrojë 105 milionë euro për sulmuesin e Realit të Madridit, gareth Bale. dhe e gjithë kjo po ndodh në javën e fundit të merkatos së transferimeve të kësaj merkatoje që mund të turbullojë ndjeshëm ujërat. Sigurisht, ky është një

Vazhdoni leximin →

Rikthimi i Ronaldos te Man.Utd? Mourinho e mohon: Nuk humbas kohë me misione të pamundura

Shumë zhurmë për asgjë; komedia e Shakespeare mund të pasqyrojë fare mirë situatën që krijoi Cristiano Ronaldo në momentin kur u vu nën akuzë për evazion fiskal. Portugezi menjëherë kërcënoi me largim nga Reali i Madridit duke u bërë lajmi kryesor për mediat sportive në mbarë botën., Teoritë për destinacionin e tij të mundshëm ishin

Vazhdoni leximin →

Ibrahimovic largohet apo jo nga Manchester United? Media britanike thotë ‘Jo’.

Zlatan Ibrahimovic mund të qëndrojë edhe një sezon në radhët e Manchester United. Sipas tabloidit ‘Mirror’, sulmuesi suedez që është në fazën e riaftësimit nga një dëmtim i rëndë në gju pritet të bashkohet me skuadrën gjatë merkatos dimërore, pikërisht në muajin jaar kur mendohet se ai do të jetë shëruar plotësisht. Gjithnjë sipas ‘Mirror’,

Vazhdoni leximin →