Haverts, mes Realit të Madridit dhe Chelseat

Bundesliga ka tërhequr vëmendjen e të mëdhenjve të evropës. Pas kalimit të Timo Werner të Chelsea, një tjetër talent i kampionatit gjerman ka tërhequr jashtë mase vëmendjen  dhe bëhet fjalë për 21 vjecarin e Bayer Leverkusen, Kai Havertz i cili duket se është në radarët e Realit të Madridit. Talenti i futbollit gjerman është gati

Vazhdoni leximin →

Dortmundi nuk fiton dot kur Halandi nuk shënon!

Kjo nuk ndodh vetëm në kupë, por ja që erdhi edhe në Bundesligë. Borusia e Dortmundit pësoi humbjen e parë të sezonit, që kur mori Erling Halandin në radhët e veta, dhe kjo në një ndeshje spektakolare në fushën e Leverkusenit. Përfundoi 4-3 për vendasit, dhe kjo konfirmoi faktin pak a shumë të ditur se

Vazhdoni leximin →

Zamer për Lajpcig-Leverkusen: Një reklamë për Bundesligën!

Tifozët e Lajpcigut padyshim nuk kanë asnjë dëshirë ta shikojnë këtë lloj reklame. Skuadra e tyre u mund papritmas 1-4 në fushën e saj nga Leverkuseni dhe mbeti prapa në garën për t’u kualifikuar për në Champions sezonin e ardhshë. Gjithsesi, ish-ylli i Gjermanisë dhe i Dortmundit, Matias Zamer, e vlerësoi larg përballjen në stadiumin

Vazhdoni leximin →