Kukësi fiton, por Bylisi tregon me gisht arbitrin Koçi; Teuta “hedh valle” në Shkodër!

Luajti më mirë dhe për këtë e meritoi. Kukësi mori tri pikë shumë të rëndësishme në Superligë, duke mposhtur minimalisht Bylisin në “Elbasan Arena”, ndonëse golin e vetëm e shënoi me penallti, dhe sfida nuk i shpëtoi dot polemikave. Të besuarit e trajnerit Orges Shehi arritën të ushtronin më shumë presion, e të krijonin më

Vazhdoni leximin →

Tirana me “pesë yje” në Gjirokastër, Kukësi “shkërmoq” Partizanin e Sormanit!

Tirana arriti një tjetër fitore në Superligën shqiptare duke iu afruar edhe më shumë titullit kampion. Skuadra e trajnerit Emanuel Egbo, triumfoi 5-0 në Gjirokastër ndaj Luftëtarit dhe arriti në kuotën e 59 pikëve pas 28 javëve të luajtura deri tani. Për kryeqytetasit autorë të golave ishin Vangjeli, Kobina, Hasani, Batha me penallti dhe Dunga.

Vazhdoni leximin →

“Kryengritja në Pallat” vazhdon, Kukësi e Partizani i japin titullin Tiranës!

E saktë do të ishte të thuhej se bardheblutë po fitojnë vetë, pa pasur nevojën e ndihmës nga të tjerët, por edhe dhuratat nuk refuzohen. Nuk thonë kot, që nuk i hedh poshtë as mbreti. Partizani kampion është 15 pikë prapa rivalëve të kryeqytetit pas disfatës së pësuar në Shkodër. Pavarësisht polemikave për “penallti pro”

Vazhdoni leximin →

Mëkatet e shumta të arbitrave, tani edhe si alibi për të qenë mirë me veten

Arbitrat në futbollin tonë vazhdojnë të gabojnë aq shumë, saqë kanë krijuar një situatë konfuze dhe në moment të veçanta të gjithë e kanë të vështirë ta ndajnë, nëse vërshëllimat e tyre qesharake janë të qëllimshme, apo vuajnë nga një paaftësi e dhimbshme. Ndërkohë, meqenëse këtë rit mëkati nuk përtojnë ta bëjnë shpesh janë kthyer

Vazhdoni leximin →