Milan, 4 ndeshje për të blinduar zonën Champions

Nga 10 në 21 prill, Milani ka rastin për të mos thënë detyrimin për të mbyllur diskutimin Champions dhe këtë mund ta bëjë duke shfrytëzuar përballjet direkte  të kundërshtarëve. Cështja është shumë e thjeshtë, Pioli që po rifiton futbollistët e tij si leao, Mandzukic apo Brahim Diaz, në 3 ndeshjet e ardhshme të kampionatit do

Vazhdoni leximin →

Formula 1, zbulohet kalendari i vitit 2021

Formula 1 zbuloi kalendarin provizor të sezonit 2021. Pas përmbysjes së planeve në këtë sezon për shkak të pandemisë, vitin e ardhshëm ka një kthim në një program më klasik, me shpresën se do të administrohen edhe spostimet që nuk u bënë të mundura në 2020. Sipas kalendarit provizor, nisja e kampionatit do të jetë

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Botërori i 2021 do të nisë nga Australia

Botërori Formula 1 duket se do t’i kthehet normalitetit në vitin 2021 teksa sezonin e ri do ta nisë si gjithnjë me cmimin e madh të Australisë pikërisht në muajin mars, lajm që u konfirmua Administratori i Deleguar i kësaj gare, Andrew Westacott për portalin speedcafe.com. në të njëjtën kohë, Westacott  tha se edhe gara

Vazhdoni leximin →

Premier League, sezoni i ri nis fort; menjëherë përplasje Klopp-Bielsa dhe Mourinho-Ancelotti

Pas disfatës historike në kompeticionet evropiane, premier League shpreson të sistemojë gjërat dhe të kthehet e këndshme në tokën e vet. Që është kampionati më i pasur dhe më stimulues i kontinentit është shumë e qartë, por përtej kufijve të paktën për këtë sezon Premier League ishte zhgënjyese. Ai që është i detyruar të nisë

Vazhdoni leximin →