Itali, futbolli do ta tregojë veten kur t’i preken rrogat!

Presidenti i Federatës e lëshoi sfidën e tij, dhe në Apenine presin të shohin sesi do të përfundojë diskutimi. Tema është tabu, siç ndodh kur vjen puna për prekjen e interesit njerëzor, por Gravina theksoi se “nuk mund të jetë tabu të flasësh për shkurtim të rrogave, duhet të kuptojmë se gjendja e urgjencës vlen

Vazhdoni leximin →

Coronavirus në Itali, anulohen evenimente sportive

Coronavirus që ka mbërritur në Itali ka ndezur sinjalet e alarmit edhe në botën sportive duke detyruar autoritetet italiane të anulojnë një sërë evenimentesh sidomos ato që janë në zonën e Lombardisë që është edhe më e prekura. Në total në botën e futbollit janë anuluar 88 ndeshje futbollit në kampionatet diletante, ndërkohë që në

Vazhdoni leximin →