Zhelko Obradoviç: FIBA po punon kundër basketbollit!

Një nga trajnerët më me shumë trofe në basketboll dhe trajneri i parë i Fenerahçes turke, kampione të Evropës, Zhelko Obradoviç, tha se vendimet që ka marrë, së fundmi, federata ndërkombëtare e basketbollit, FIBA, po e minojnë basketbollin. Ai u shpreh, sidomos, kundër vendimit të FIBA-s që kampionati evropian të zhvillohet, në të ardhmen, një

Vazhdoni leximin →