Duel ballkanas në NBA, Jokiç i përgjigjet Donçiçit

Një ditë më parë, Luka Donçiç realizoi tripëll dabëllin e katërt në karrierën e tij të shkurtër në NBA, duke vazhduar të thellojë rekordin. Asnjë adoleshent nuk kishte mundur të realizonte as dy tripëll dabëlla në NBA, jo më katër. Gjithsesi, Ballkani ka edhe një përfaqësues tjetër në basketbollin amerikan përveç sllovenit “të magjishëm”, dhe

Vazhdoni leximin →

Fenomeni Doncic; shkon në 1000 pikë në kampionatin e NBA

Luka Doncic nuk rresht së mahnituri admiruesit e basketbollit në SHBA.Në moshën 19 vjecare dhe në vitin e tij të parë në kampionatin më spektakolar të kësaj disipline në botë, talenti slloven ka fituar zemrat e të gjithëve sidomos të tifozëve të Dallasit. Në cdo ndeshje, Doncic regjistron statistika fantastike si debutues që është dhe

Vazhdoni leximin →