UEFA vendos, Champions dhe Europa League shtyhen deri në një njoftim tjetër

Ndeshjet e Ligës së kampioneve dhe Europa League janë të pezulluara deri në një njoftim tjetër për shkak të coronavirusit. Ky është një prej vendimeve të marra nga UEFA në videokonferencën të zhvilluar këtë të mërkurë me sekretarët e Përgjithshëm të 55 Federatave të saj. Qeveria e futbollit evropian zyrtarizoi gjithcka nëpërmjet një komunikate për

Vazhdoni leximin →

UEFA shtyu Evropianin; ja skenarët për mbylljen e kampionateve dhe Kupave evropiane

Në fillim janë kampionatet, pastaj vjen Evropiani. Me këtë parim duke I dhënë prioritet Ligave në kontinentin e Vjetër, UEFA zyrtarizoi shtyrjen e Euro 2020 me 12 muaj pas një videoconference të mbajtur këtë të martë mes presidentit Ceferin, drejtuesve të 55 Federatave, përfaqësues të Ligave, klubeve dhe futbollistëve. Tani  qeverisë së futbollit evropian I

Vazhdoni leximin →

Elis Bakaj “kap” Championsin në moshën 32-vjeçare, shqiptari kalon tek Dinamo e Brestit!

Futbollin europian e provoi, por këtë herë është në maksimum. Elis Bakaj do të luajë në Champions sezonin e ardhshëm, pasi gjeti skuadrën e tij të re në Bjellorusi. Sulmuesi shqiptar firmosi kontratë 2-vjeçare me Dinamon e Brestit, kampione e Bjellorusisë, ndërsa u largua nga Shahtjori i Soligorskut. Një hap më lart në karrierën e

Vazhdoni leximin →