Në 2021 ka më shumë pikë sesa Bajerni, Frankfurti ka një ëndërr!

Papritur Bundesliga është kthyer në një skenë filmi interesante. Vërtet kampionët e plotfuqishëm vazhdojnë të jenë “të ngulur” atë në majë, por gjithsesi ka ndonjë rival që mund t’ua vendosë stërkëmbëshin. Ia bëri Hofenhajmi në fazën e parë, i ndali paksa Unioni i Berlinit, i rrëzoi Mynshengladbahu, ndërsa shpresuesi i radhës është Ajntrahti i Frankfurtit.

Vazhdoni leximin →

Turpi i Shalkes, një vit pa fituar në Bundesligë!

Dikur ka qenë një skuadër e rëndësishme, edhe pse jo në nivelin e Bajernit, me 7 tituj kampion e 5 Kupa. Gjithsesi, Shalke 04 quhej ndryshe “Blutë Mbretërorë” (apo edhe “gaztorët”), një ekip që fitoi edhe një Kupë UEFA, arriti një tjetër finale, dhe ndërtoi stadiumin e parë ultramodern në Gjermani. Sot ky ekip me

Vazhdoni leximin →