Mancester Siti, Bernardo Silva, nën hetim për racizëm

Racizmi është në qendër të diskutimeve në futbollin anglez. Bernardo Silva është akuzuar nga Federata Angleze e Futbollit për sjellje jo korrekte dhe kjo për shkak të një postimi në Tëitter ku ishte një foto e shokut të tij të skuadrës te Mancester Siti, Benxhamin Mendi përkrah logos se një kompanie të njohur spanjolle cokollatash

Vazhdoni leximin →

Vjen goditja e parë në merkato; Manchester City blen Bernardo Silvën për 80 mln Euro

Manchester City bën goditjen e parë në merkaton e transferimeve. Skuadra e Citizens arriti marrëveshjen me Monacon për  blerjen e kartonit të mesfushorit Bernardo Silva duke pranuar të derdhë në arkat e klubit plot 80 milionë Euro. Në mbrëmjen e së enjtes, Bernardo Silva la Mallorcën për të udhëtuar drejt Manchesterit për të mbyllur cështjen

Vazhdoni leximin →