Argjentina, Skaloni I hap dyert e kombëtares, Mauro Ikardit.

Pavarësisht startit fantastic të sezonit me fanelën e Paris Sën Zhermenit ku është transferuar nga Interi në formë huazimi, Mauro Ikardi është lënë sërish jashtë përfaqësueses argjentinase nga trajneri Lionel Skaloni për ndeshjet e radhës miqësore me Brazilin dhe Uruguajin. Por pavarësisht kësaj, trajneri I skuadrës ‘Albiceleste’ nuk ia ka mbyllur dyert e skuadrës së

Vazhdoni leximin →

E mbani mend “Tatën”,  kampioni humbi betejën me sëmundjen!

Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë.Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen “Alzheimer’s” prej  një kohë të gjatë. Familja e kishte zbuluar gjendjen shëndetësore të ish-qendërmbrojtësit vetëm kohëve të fundit.Brown, i cili gjatë karrierës

Vazhdoni leximin →

Shpëtoni ushtarin Messi; AFA tenton të evitojë dënimin e futbollistit

Lionel Messi u kthye në armikun kryesor të CONMEBOL pas përfundimit të Copa America. Kapiteni i përfaqësueses argjentinase bëri deklarata të forta kundër qeverisë së futbollit amerikanolatin, me këtë të fundit që po mendon ta ndëshkojë në mënyrë ekzemplare sulmuesin 32 vjecar të Barcelonës. Messi akuzoi CONMEBOL për korrupsion duke favorizuar Brazilin që organizoi edicionin

Vazhdoni leximin →