Argjentina, Skaloni I hap dyert e kombëtares, Mauro Ikardit.

Pavarësisht startit fantastic të sezonit me fanelën e Paris Sën Zhermenit ku është transferuar nga Interi në formë huazimi, Mauro Ikardi është lënë sërish jashtë përfaqësueses argjentinase nga trajneri Lionel Skaloni për ndeshjet e radhës miqësore me Brazilin dhe Uruguajin. Por pavarësisht kësaj, trajneri I skuadrës ‘Albiceleste’ nuk ia ka mbyllur dyert e skuadrës së

Vazhdoni leximin →