Lebron James I bën homazh Bryant duke imituar një zhytje legjendare të tij të 2001

‘Kobe, premtoj që do të vazhdoj trashëgiminë tënde-LeBron James e tha qartë që në të ardhmen ka një mission; t’I bëjë homazh Kobe Bryant dhe gjithckaje që kishte domëthënie për basketbollin dhe  akti I parë u regjistrua shumë shpejt. Ndodhi ditën e enjte  në sfidën mes LA Lakers dhe Houston Rockets në Staples Center

Ylli I skuadrës kaliforniane pati një bilanc me 18 pikë, 9 topa në tabelë, 15 asiste dhe 2 vjedhje topash, por në sytë e tifozëve mbeti imazhi I një prej zhytjeve në kosh të realizuar prej LeBron James. Ishte një kundërsulm I Lakers kur James për një moment u bë Kobe teksa imitoi një aksion të paharruar të Bryant të vitit 2001 pikërisht në Staples Center, por përballë skuadrës së Sacramento Kings

Sfidanti.al