Golden Stejt ne ankth per Kerrin: Shpresoj te kthehem sa me shpejt

Golden Stejt vazhdon te jete ne ankth per yllin e saj Stiven Kerri i demtuar ne gju perpara disa ditesh. Tashme kane filluar te qarkullojne zerat se sezoni i rregullt eshte mbyllur per kete basketbollist kjo edhe duke marre shkas nga deklarata e trajnerit te Uorriors, Stiv Kerr. Tani basketbollisti u perpoq qe te frenonte keto zera qe i shqetesojne tifozet e Golden Stejt.

‘Shpresoj qe te tregoj se ajo qe tha trajneri eshte e gabuar dhe te kthehem sa me shpejt ne parket. Por ne kete moment askush nuk e di se çfare do te ndodhe-tha Kerri-une perpiqem te bej punen time ne fazen e riaftesimit per t’u kthyer ne fushat e lojes sa me shpejt. Nga ajo qe me eshte thene kam kuptuar se situata do te rivleresohet pas rreth 3 javeve’.

Mungesa e Kerrit u ndje shume ne sfidat e fundit te Golden Stejt sidomos ate me Jutah Xhaz qe kampionet e NBA e humben 91-110.

Sfidanti.al