Roma-Florenzi, akord per rinovimin e kontrates

Alesandro Florenzi do te qendroje te Roma. Futbollisti italian i qendroi besnik ndjenjave te tij per klubin verdhekuq dhe shume shpejt do te firmose nje kontrate te re me te deri ne vitin 2023.

Futbollisti ka arritur me ne fund akordin me drejtuesit e Romes pas shume javesh bisedime te veshtira e te komplikuara dhe tani pritet vetem zyrtarizimi.

Me kontraten e re, Florenzi nuk do te perfitoje pagen 4 milione Euro ne sezon qe u kerkua nga agjenti i lojtarit, por gjithsesi do te ketr nje rritje te pages se tij, pasi ajo do te jete 3 milione Euro me sezon. Kjo do te thote se sfumohet perfundimisht mundesia e kalimit te Florenzit te Interi me kete te fundit qe se fundmi ka vene ne shenjester kroatin Vrsaljko.

Sfidanti.al