Eshte zyrtare; Juventus-Napoli do te luhet ne 17 mars

Tani eshte zyrtare; sfida e vlefshme per javen e trete te Serie A mes Juventusitne Napolit qe nuk u zhvillua ne 4 tetor, do te luhet ne 17 mars ne oren 18:45. Lajmi u komunikua nga Lega Calcio Serie A. Ne 4 tetor sfida mes ketyre dy skuadrave nuk u zhvillua pasi Autorietet Shendetesorr Rajonale te Napolit nuk lejuan skuadren te udhetonte drejt Torinos per te zhvilluar ndeshjen me bardhezinjte per shkak te rasteve me covid te skuadra napoletane.

Ate dite Juventus zbriti rregullisht ne fushe, keshtu qe ndeshja u anulua dhe fillimisht Napoli u denua me humbje ne tavolin dhe penalizimin e 1 pike. Denim qe me pas iu hoq nga Kolegji prane CONI. Me eliminimin e Napolit nga Europa League data e vetme e disponueshme per zhvillimin e kesaj ndeshjeje ishte 17 marsi, date qe tani u konfirmua zyrtarisht.

Sfidanti.al