Dortmund i përgjigjet Raiolës: Nuk besoj se Haaland do të luajë në 10 klube të tjerë

‘Vetëm 10 klube mund t’ia lejojnë vetes të blejnë Haaland-u shpreh agjenti i fubollistit Mino Raiola në lidhje me të ardhmen e talentit norvegjez, frazë që gjeti përgjigjen e menjëhershme të Drejtorit Sportiv të Borussias së Dortmundit,  Michael Zorc që lëshoi edhe një batutë.

‘Nuk besoj se do të shkojë te të 10 klubet-tha Zorc-deklaratat e Raiolës nuk më shqetësojnë aspak, është një pohim normal që nuk duhet të bëjë shumë zhurmë. Ne jemi të lumtur që e kemi Haaland këtu, ka shënuar shumë gola për ne dhe vazhdojmë të programojmë të ardhmen bashkë me të’.

Sfidanti.al