Dele Alli nën akuzë për racizëm; shkak një video për Coronavirusin

Delle Alli vihet në qendër të kritikave për shkak të një bvideo të publikuar në profilin e tij në Snapchat për Coronavirus që në Kinë ka shkaktuar mbi 900 viktima e mbi 40 mijë të infektuar, video në të cilën ai dukej sikur tallej me një aziatik duke u akuzuar për racizëm

Sigurisht mesfushori I Tottenhamit reagoi menjëherë duke e fshirë videon dhe më pas duke kërkuar ndjesë për gjestin e tij në mediat kineze nëpërmjet platfomës Weibo.

‘Nuk ishte aspak argëtuse-theksonte Dele Alli në mesazhin e tij të ndjesës-e kuptova këtë menjëherë dhe e fshiva. Zhgëjeva veten time dhe klubin tim. Nuk dua që ju të keni këtë përshtypje për mua

Sfidanti.al