Maria Sharapova nuk ka ftesë për në “Rolan Garos”

Presidenti i Shoqatës së Tenisit të Francës, Bernar Gudiçeli, e hodhi poshtë mundësinë që ish-fitueses së këtij turneu, ruses Maria Sharapova, t’i dërgohet ftesë për të marrë pjesë në turneun e dytë Grand Slam, të njohur edhe si “Turneu i musketjerëve”. Kjo teniste e njohur ruse mori ftesa për në turnetë e Shtutgartit, Madridit dhe

Vazhdoni leximin →

Në arbitër në NBA-në amerikane fiton mirë, por…

Të jesh arbitër në ligën më elitare të basketbollit në botë nuk është fort keq. Honorari minimal për ndeshje është 1800 dollarë në pjesën e rregullt të sezonit, ndërsa honorari maksimal, kur abitron në finale, është afro 25 000 dollarë. Por që të përqëndohesh vetëm te ky “zanat”, duhet të kesh një grua shtëpie të

Vazhdoni leximin →