Argjentina i ka keq punët me treshen “Maradona-Ikardi-Mesi”!

Dy prej tyre janë futbollistë aktivë, ndërsa tjetri ka qenë më aktivi nga të gjithë, dhe vazhdon të mbetet i papërmbajtshëm edhe jashtë fushës së lojës. Ky veçse duket se është një problem i madh për Argjentinën. Mauro Ikardi është një çështje, me të cilën merret hapur Diego Armando Maradona dhe ndoshta “pas perdes” Lionel

Vazhdoni leximin →

“Fair play”, nocioni i injoruar i Federatës

Të gjithë i mbajnë mend thirrjet gjatë çdo jave të edicionit të shkuar, nëpërmjet të cilave propagandohej një kampionat që nuk kishte të krahasuar, me asnjë prej atyre që janë zhvilluar më parë në Shqipëri. Skuadrat në fushë shfaqnin vështirësi të mëdha për të shënuar gola dhe ofruar lojë, ndërsa organizatorët e aktivitetit shpërthyen si

Vazhdoni leximin →