Pompohet Skënderbeu – Partizani, ja ç’ndodhi fazën e parë

Ja çfarë ndodh, kur një ndeshje futbolli e karrikon artificialisht, duke e bërë shumë më speciale, se cilësia që ofrojnë protagonistët në fushën e lojës. Për korçarët është një ndeshje e rëndësishme, pasi gjashtë herë kampionët e vendit kanë humbur vendin e parë në renditje, por ambjenti që po përgatitet mund të dalë jashtë kontrollit,

Vazhdoni leximin →

Cikalleshi është sulmues i Kupës, dy gola Gëztepesë!

Sokol Cikalleshi buzëqesh sa herë vjen një ndeshje e Kupës së Turqisë. Në një skuadër shumë të fortë si Istanbul Bashaksehirspori, shqiptari ka pak hapësira pavarësisht përkushtimit dhe talentit, ndaj edhe i duhet të kënaqet me kompeticionin e dytë në Turqi. E shfrytëzoi edhe një herë shansin që iu dha nga trajneri dhe shënoi dy

Vazhdoni leximin →

Azdren Llullaku drejt Astanës, nga lindja në lindjen e largët

Sulmuesi i Kombëtares sonë, Azdren Llullaku, është duke u kërkuar me insistim nga skuadra e Astanas. Futbollisti që luan si sulmues krahu dhe është ende pjesë e kampionatit rumun, ka shumë mundësi të transferohet në Kazakistan, shkruajnë disa media vendase, një lajm ky që është publikuar edhe nga IndeksOnline. Prej dy ndeshjeve pjesë edhe e

Vazhdoni leximin →

Rinovon Amir Abrashi, Freiburgu vendos të mbajë maratonistin

Klubi i Bundesligës gjermane, SC Freiburg, ka zgjatur kontratën me futbollistin e Kombëtares sonë, Amir Abrashi, ose siç quhet ndryshe në Gjermani, maratonisti. Mediat gjermane si DPA dhe klubi gjerman, nuk japin detaje më të hollësishme mbi kohën e zgjatjes së kontratës, apo sa do të përfitojë konkretisht futbollisti nga ky rinovim. Në vitin 2016,

Vazhdoni leximin →

Gjici- Takaj, fundi i “romancës” së Europianit,shkaku “ustallaret”

Safet Gjici dhe Ardian Takaj nuk ndajnë më të njëjtat mendime për garën, kampionatizmin apo qoftë edhe për FSHF-në dhe gjyqtarët. U desh një penallti e shpikur në favor të Kukësit në ndeshjen kundër Skënderbeut, që presidenti i korçarëve ta shpall Jeminin, jo vetëm “non grata”, por edhe të korruptuar dhe “usta”. Në fakt, Takaj

Vazhdoni leximin →