“Kolonia maqedonase” në Shqipëri tkurret! Sekreti? Pyesni Useinin e Flamurtarit

Duket qartë se “kolonia” e futbollistëve nga Maqedonia në Shqipëri po tkurret. Kështu mbas Goran Siljanovskit që para disa ditësh nënshkroi kontratë me Rabotniçkin e Shkupit, nga Flamurtari i Vlorës u largua edhe Muhamed Useini, njofton media maqedonase që vë në dukje si ky klub shqiptar i ka borxh atij pesë paga, kështu që ish-futbollisti

Vazhdoni leximin →

Kukësi ia del ndaj “mjerimit” të Vlorës, titulli nuk është larg

Për Flamurtarin, rrogat janë bërë si “legjenda e misrit” për malësorin e Migjenit, dhe është e kotë të bëhen thirrje si “kthejeni dhimbjen në forcë”. Nëse kjo funksionoi në Durrës ndaj Teutës, ishte e pamundur brenda në Vlorë kundër Kukësit. Përtej pretendimeve ndaj gjyqtarit për një gol të anuluar ndaj Pollozhanit, vlonjatët e trajnerit Daja

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu “vritet” për herë të gjashtë, në Fushë Krujë “druri” nis para ndeshjes!

E vështirë të luash pas dhunës. Futbollistët e Skënderbeut e vuajtën këtë në përballjen e Superligës ndaj Kastriotit, madje më shumë sesa mungesën e tyre të përvojës. Përfundoi 2-1 për ata që ishin vendas në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës, ndërsa përpara fillimit të takimit, korçarët denoncuan agresionin e disa tifozëve ndaj tre lojtarëve

Vazhdoni leximin →

Tirana fiton “duelin e borxheve”, Flamurtari nuk ka takat, pa para, në Kupë!

Me të drejtë, vlonjatët i trembeshin momentit. Gjendja e vështirë me financat dhe nervozizmi i lojtarëve pritej që të ndikonin ndjeshëm në duelin e Kupës ndaj Tiranës, dhe ashtu ndodhi. Pavarësisht shtyrjes me një ditë, Flamurtari nuk i shpëtoi verdiktit thuajse të pashmangshëm. Kryeqytetasit fituan 2-0 në “Selman Stërmasi”, duke hedhur hapin e parë, tepër

Vazhdoni leximin →